آخرشم تو دیدی که وابسته شدم

شنبه 18 دی 1395 08:46 ب.ظ

 

دانلود آهنگ آخرشم تا آخر شب من موندمو اون خاطرات با بهترین کیفیت

دانلود آهنگ بسیار شنیدنی آخرشم تا آخر شب من موندمو اون خاطرات با بهترین کیفیت و پخش آنلاین و متن آهنگ
ترانه و آهنگ: آرش AP ، تنظیم: مسعود جهانی
Downloade Ahange Jadide Masoud Sadeghloo Ft Mehdi Hosseini Be Name Akhare Shab

Masoud Sadeghloo Ft Mehdi Hosseini Akhare Shab دانلود آهنگ آخرشم تا آخر شب من موندمو اون خاطرات با بهترین کیفیت

دانلود آهنگ آخرشم تا آخر شب من موندمو اون خاطرات

چه راحت گرفتی این زندگیمو
میموندی پیشم اینطور نمیمرد
اینطور نمیکند از اون نگات دل
دل دیگه دل نیست شد دیگه باطل
شد دیگه دور از تو و نگاهت
قلبمو میگم تو و نگاهت
طرز نگاهت آخر عوض شد
آخرترم از این جاده پرت شد
آخرشم تا آخر شب
من موندمو اون خاطرات
آخرشم تو دادی به باد
دادی به باد دنیامو باز
آخرشم تو دیدی که وابسته شدم
گفتی ازت خسته شدم
گفتی نباش دیگه دورم
آخرشم تا آخر شب
من موندمو اون خاطرات
آخرشم تو دادی به باد
دادی به باد دنیامو باز
آخرشم تو دیدی که وابسته شدم
گفتی ازت خسته شدم
گفتی نباش دیگه دورم
نه حالم خوش نیست دیگه نیستی پیشم
شب تو بالکن تنها مثل دیشب تنهام مثل دیشب
هرچی تو خواستی همون شد
همه چی دیگه تموم شد
رفتی اون همه عشق و حال کردی
قبول نداری اشتباه کردی
تو چجوری دلت میذاره
تو آغوشی بری که بهت حسی نداره
اگه این نی پس هرزگی چیه
دستات بوی عطرشو میده
آخرشم تا آخر شب
من موندمو اون خاطرات
آخرشم تو دادی به باد
دادی به باد دنیامو باز
آخرشم تو دیدی که وابسته شدم
گفتی ازت خسته شدم
گفتی نباش دیگه دورم
چه راحت مسیرت از من جدا شد
دیگه بریدم نه دیگه پاشو
از روی قلبم این خونه با تو
تاریک تا صبح تاریک تا صبح
آخرشم تو دادی به باد
دادی به باد دنیامو باز
آخرشم تو دیدی که وابسته شدم
گفتی ازت خسته شدم
گفتی نباش دیگه دورم
آخرشم تا آخر شب
من موندمو اون خاطرات
آخرشم تو دادی به باد
دادی به باد دنیامو باز
آخرشم تو دیدی که وابسته شدم
گفتی ازت خسته شدم
گفتی نباش دیگه دورم

منبع:

آخرشم تا آخر شب من موندمو اون خاطرات


برچسب ها: آخرشم ، تو ، دیدی ، که ، وابسته ، شدم ،
 

موزه بوکس ایران در آبادان راه اندازی می شود

دوشنبه 6 دی 1395 11:48 ب.ظ

 

موزه بوکس ایران در آبادان راه اندازی می شود

 • موزه بوکس ایران در آبادان راه اندازی می شود

  رئیس هیئت بوکس آبادان از راه اندازی موزه بوکس ایران در آبادان خبر داد.

  طرفداری-  حمید نیک پی گفت:

  در این موزه به موضوع  بوکس در آبادان، خوزستان و ایران می پردازد تا بتوان از این طریق به نسل آینده موجودیت بوکس را نشان دهیم.

  به گزارش مهر، وی افزود:

  همانگونه که وقتی از فوتبال آبادان حرفی به میان می آید همه به یاد حضور ۶ نفر از بازیکنان آبادانی در تیم ملی می افتند ما نیز قصد داریم کسانی که از این موزه بازدید می کنند از آن پس هرگاه سخن از ورزش بوکس شد بتوانند در ذهن خود بوکسورهایشان را به یاد بیاورند، زمانی از ۱۲ وزنه بوکس در تیم ملی ۹ نفرشان از جمله کرامت ندیمی آبادانی بودند که متاسفانه از آنجایی که در آن زمان چندان گرفتن عکس مرسوم نبود عکسی موجود نیست. 

  نیک پی اظهار کرد:

  برای راه اندازی این موزه و همچنین خانه بوکس به همراه یک خوابگاه در کنار یکدیگر، رئیس اداره امور ورزش و جوانان آبادان محلی را در پشت سالن ولیعصر به حدود ۵۰۰ متر را پیش بینی کرده است.

  انتشار فراخوان جمع آوری مدالها و عکس ها

  وی تصریح کرد:

  در زمان حاضر فراخوانی را به منظور جمع آوری عکس، مدال، احکام قهرمانی، روزنامه ها، جام ها و تمام اسنادی که از گذشته تا به امروز بوده را منتشر کرده ایم و در آن فراخوان از همه به ویژه قهرمانان خواسته ایم تا در صورت امکان این یادگارها را برای عرضه و نمایش به شکل خاص در موزه بوکس در اختیار ما قرار دهند.

  نیک پی یادآور شد:

  به منظور انجام درست و مناسب این کار که باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود از یک تیم کارشناسی در این زمینه دعوت به همکاری کرده ایم، تا موزه ای با مستنداتی که روند شکل گیری و ادامه بوکس در آبادان و رسیدن به کشور را نشان دهد را به بیننده ارائه کنیم.

  رئیس هیئت بوکس آبادان با اشاره به راه اندازی موزه نفت از سوی شرکت پالایش نفت آبادان در آبادان گفت:

  با رایزنی های انجام شده با این شرکت پیشنهاد راه اندازی موزه تلفیقی فوتبال و بوکس را به آنان ارائه کردیم که منتظر پاسخ آنها هستیم. 

  نیک پی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:

  پس از فوتبال ورزش بوکس، ورزش مردم دوست شهرمان است که این مقبولیت را مردم آبادان با حضور پرتعدادشان در سالنهای ورزشی و تماشای مسابقات به اثبات رساندند.

  وی که خود نیز از خانواده بوکس آبادان است که زمانی نیز کار مربیگری را به انجام می رساند، اظهار کرد:

  خوشبختانه براساس برنامه ای که در قالب کوتاه مدت برای بوکس آبادان ترسیم کرده بودیم کارها را تاکنون یک به یک به پیش بده ایم.

  استارت ساخت خانه بوکس آبادان زده شد

  نیک پی از امکانات به عنوان ابتدایی ترین و اصلی ترین موضوع نام برد و تصریح کرد:

  از آنجایی که بوکس شهرمان دارای خانه نبود به همین دلیل توانستیم با پیگیری های جدی ادیبی رئیس امور ورزش و جوانان آبادان استارت ساخت خانه بوکس را بزنیم، خانه ای که در آینده بسیار نمود پیدا می کند.

  رئیس هیئت بوکس آبادان گفت:

  در زمان حاضر در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ما بوکسور داریم ضمن آنکه ۱۸ مربی سازماندهی و آموزش دیده، کار هدایت این بوکسورها را بر عهده دارند، در فصل تعطیلی مدارس ما با سیل مراجعه علاقمندان به این ورزش در رده های نونهالان، نوجوانان و جوانان هستیم اما در رده بزرگسالان یک تیم مشخص و قوی داریم.

  نیک پی با اشاره به  هدف گذاری فدراسیون بوکس در جهت تربیت بوکسور به صورت شروع و اجرای برنامه های تخصصی و فنی از رده های پایه، نونهالان، نوجوانان و جوانان افزود:

  ما این کار را در آبادان آغاز کرده ایم و به واسطه نگاه خوب و ویژه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به ورزش آبادان توانستیم امکانات خوبی را نیز در این رابطه از این سازمان دریافت کنیم.

  وی با اشاره به اعلام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند مبنی بر کمک به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و آسیایی در منطقه، اظهار کرد:

  این موضوع با استقبال و تائید ناطق نوری رئیس فدراسیون بوکس همراه بود، ما به لطف خدا و با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند و اداره ورزش و جوانان آبادان توانستیم مسابقات بین المللی بوکس شکست حصر آبادان را به نحو خوب و در خور شان نام این شهر برگزار کنیم زیرا آوازه آبادان در رشته بوکس شهره است، در این مسابقات آبادان به رغم حضور بوکسورهای قوی و حتی المپیکی در تیمهایی همچون سوریه و قزاقستان اما توانست جایگاه نخست را از آن خود کند و نام و آوازه شهر و شهدای حماسه شکست حصر آبادان را با این پیروزی زنده نگه داریم.

   مسابقات شکست حصر آبادان «نماد» شهر است

  نیک پی تصریح کرد:

  مسابقات بوکس شکست حصر آبادان «نماد» آبادان است که در تقویم فدراسیون ثبت شده است،. تلاش داریم تا به رغم رکودی که طی چند سال گذشته در برگزاری این مسابقات ایجاد شده بود از این پس این مسابقات را در زمان و موعد مقررش برگزار کنیم و خوشبختانه امسال این اتفاق افتاد، در یکم مهرماه استارت مسابقات را زدیم و در چهارم مهرماه یعنی شب شکست حصر آبادان اختتامیه آن را برگزار کردیم، البته برای نخستین بار کلاس داوری ستاره دار بین المللی را نیز در کنار این مسابقات داشتیم که با موفقیت به انجام رسید. 

  رئیس هیئت بوکس آبادان در ادامه در خصوص برگزاری مسابقات بوکس شکست حصر آبادان یادآور شد:

  از بزرگان بوکس آبادان از جمله «کورش مولایی» در برگزاری این مسابقات کمک گرفتیم، تمامی بار فنی مسابقات بر عهده وی بود و انصافا نیز به خوبی آن را به انجام رساند ضمن آنکه «مسعود کرم بیگی»، «فرید امانی»، «عقیل سلامات» و «زویدات» نیز در کنار وی به خوبی کار کردند.

  نیک پی از نفت، کارگر، پتروشیمی، مخابرات، اروند و تربیت بدنی به عنوان باشگاههای فعال در زمینه بوکس نام برد و گفت:

  از آنجایی که دغدغه اکثر ورزشکاران موضوع اشتغال است باید در ابتدا بزرگسالان را تامین کنیم تا بتوانیم در جهت ترغیب و تشویق نونهالان به سمت این رشته امیدوارتر عمل کنیم برای این منظور در زمینه ارتقای سطح علمی بوکسورهایمان (رده بزرگسالان) در مقاطع مختلف دانشگاهی به آنان کمک می کنیم.

  وی افزود:

  در گفتگویی که با مدیرآموزش،تعالی و بلوغ کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم قرار شد تا در قالب تفاهمنامه ای با ادارات آموزش و پرورش شهرهای آبادان و خرمشهر ورزش بوکس را به مدارس وارد کنیم تا زمینه جلب و جذب را در میان آنان بالا ببریم، در زمینه تربیت بوکسور به ویژه از طریق مدارس برنامه های جدی وجود دارد ضمن آنکه در انتخاب مربی برای رده های نونهالان،  نوجوانان و جوانان باز هم کارشناسی شده عمل کردیم.

  هیئت بوکس هیچ بودجه مشخصی ندارد

  نیک پی اظهار کرد:

  هیئت بوکس هیچ بودجه مشخص و تعریف شده ای ندارد و هزینه های مورد نیازمان حداقل در برگزاری مسابقات را از طریق رایزنی با دوستان و حامیان همیشگی خود به ویژه سازمان منطقه آزاد اروند تامین می کنیم و فعلا از این بابت مشکلی نداریم. 

  وی تصریح کرد:

  به دنبال آن هستیم تا با تامین منابع مالی در بحث پایه نیز فعالیتهای خود را آغاز و ادامه دهیم.

  رئیس هیئت بوکس آبادان در بخش دیگری از سخنان خود از دعوت این هیئت از پیشکسوتان بوکس آبادان برای همراهی و کمک به این هیئت خبر داد و گفت:

  در زمان حاضر در کمیته فنی ما «جهانگیر اسلامی»، «ابوالقاسم کریمی»، «مهدی بختیاری» و «عبدالله سالم پور» از پیشکسوتان بوکس آبادان با ما همکاری دارند و نظرات کارشناسی خود را به بوکسورها و حتی در نحوه برگزاری مسابقات به ما ارائه می دهند. 

  نیک پی افزود:

  افق بوکس آبادان بسیار خوب خواهد بود زیرا افرادی بدون چشمداشت در حال کمک و انجام با ما هستند و ما قدران آنان هستیم از جمله این افراد کورش مولایی از افتخارات بوکس ایران می توان نام برد که در کسب عنوان نخست تیم آبادان در مسابقات بین المللی بوکس شکست حصر آبادان نیز تلاشهای شبانه روزی و جدی داشت.

  وی از پرویز پلوزاده پیشکسوت بوکس آبادان و دبیر کمیته داوران فدراسیون بوکس، افروز دبیر هیئت بوکس، رضا مظفر و اسماعیل اسلامی پیشکسوت و بنیانگذار مسابقات بین المللی بوکس شکست حصر آبادان که همیشه در کنار بوکس آبادان بودند، قدردانی کرد و اظهار کرد:

  با تلاش این عزیزان بوکس آبادان پس از جنگ به تمام کشور نشان داده شد.

  از هیئت بوکس خوزستان دلخوریم

  وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد دلخوری هایش از هیئت بوکس خوزستان تصریح کرد:

  رئیس هیات بوکس استان خوزستان (قلندرنژاد)نه تنها در جریان برگزاری مسابقات بین المللی شکست حصر آبادان حتی برای یک بار هم حضور پیدا نکرد بلکه در مصاحبه ای ادعا کرد که سطح مسابقات بین المللی بوکس شکست حصر آبادان پائین بوده که این شیوه برخورد اصلا قابل قبول نیست زیرا این مسابقات به اعتراف رئیس و نائب رئیس فدراسیون در حد بسیار مطلوبی به لحاظ کیفی و کمی برگزار شد.


برچسب ها: موزه ، بوکس ، ایران ، در ، آبادان ، راه ، اندازی ،
 

سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

چهارشنبه 1 دی 1395 11:18 ب.ظ

 

سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

 • سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

  سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

  آیین زرتشتی در ایران قبل از اسلام رواج داشته است و هم اکنون می توان در مناطقی از ایران آثار آن را پیدا نمود. طارم را می َتوان شهرستان چهار طاقی های زیبا و تاریخی نام برد . این چهار طاقی ها در سال 1353 شمسی با نام آتشکده های ساسانی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده اند .

  در سالهای اخیر با انجام گمانه زنی و بررسی داده های باستانشناسی خصوصاً سفالهای موجود،  آتشکده بودنانها با شک و تردید همراه شده است و چهار طاقی های مورد بحث احتمال قریب به یقین متعلق به دوران اسلامی ( حد فاصل قرون 7 و 8 هجری ) می باشند. در زیر نگاهی به این چهار طاقی ها می اندازیم.

  سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

  آتشکده تشویر، در طارم علیا  و در روستای تشویر ، در مسیر جاده سرخه دیزج به گیلوان قرار دارد

  آتشکده تشویر

  این آتشکده در طارم علیا  و در روستای تشویر ، در مسیر جاده سرخه دیزج به گیلوان قرار دارد.در داخل روستای تشویر دو بنا وجود دارد که اهالی آن ها را آتشکده می دانند.در سمت چپ جاده با فاصله 50 متری بناهای موسوم به آتشکده شامل دو بنای تاریخی قرار دارد.

  پیرامون این بناها را گورستانی قدیمی احاطه کرده است.عده ای از محققین كلمه «تشویر» را به معنای جایگاه آتش معرفی كرده و وجود این دو بنا را از دوران قبل از ورود اسلام به این منطقه ذكر می كنند .یکی از این بناها دارای چهار ورودی است که دو مورد از آنها دارای طاق قوسی و دو مورد دیگر طاق مسطح دارند.

  از این بنا فقط چهار جرز آن باقی مانده است. مصالح بكار رفته در بنا  نیز سنگ و گچ و ساروج است. بنای آتشکده دیگر نیز با پلان چهار طاقی به ابعاد 4×4 مترمربع و پوشش گنبدی شکل، از سنگ و ساروج ساخته شده است . برخلاف آتشگاه های عظیم دوران ساسانی که جنبه دولتی و تشریفاتی داشته اند،

  این آتشکده تنها به عنوان آتشکده محلی مورد استفاده ساکنان منطقه قرار می گرفته و از قداست این محل، اطراف آن به قبرستان تبدیل شده است.

  آتشکده الزین
  این چهار طاقی مربوط به دوره ساسانیان است و در شهرستان طارم، بخش چورزق، روستای الزین واقع شده است. این بنا از شرق به خانه های روستایی و از شمال و غرب به گورستان قدیمی و سپس تپه ماهورها و بلندی ها، منتهی می شود. چهار طاقی الزین (الیز) در منطقه ای که به نام آتشکده معروف است،

  قرار دارد. مسیر دسترسی به آن جاده  طارم ، مسیر زنجان به گیلوان ، بین دستجرد و تشویر ،  روستای الزین است.این بنا در زمان ساسانیان مقدس بوده و به عنوان عبادتگاه مورد استفاده قرار می گرفته است. آتشكده الزین از سنگ و گچ ساخته شده و روی چهار تاقی سنگی در محوطه قبرستان الزین واقع شده است.

  این بنا با گذشت چند قرن از قدمت آن و حتی بعد از زلزله سال 69 طارم، هنوز پابرجاست و هیچگونه آسیبی ندیده است و گنبد آن نریخته است.بنا بسیار ساده و شامل یک فضای چهارگوش است و ضلع های بنا با ابعاد تقریباً 4.5 در 4.5 متر با پلان مربع شکل است.فضای اصلی بنا از چهارطاق تقریباً هم شکل و هم اندازه ساخته شده

  و هر چهار طاق دارای قوس جناغی تند و بلندی آن طاق ها از کف بنا دو متر است.در ساخت این بنا از مصالحی چون لاشه سنگ و ملاط آهک استفاده شده است. بر روی اتاق مربع، گنبد کوچک تک پوش قرار داده شده است که به صورت نیم دایره بوده است. دیوار های داخلی آن نیز دارای اندود گچی است. 

  سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

  آتشکده الزین، مربوط به دوره ساسانیان است و در شهرستان طارم، بخش چورزق، روستای الزین واقع شده

  آتشکده گیلوان

  آتشکده گیلوان در 2 کیلومتری شمال شهر گیلوان از توابع شهرستان طارم در میان باغ ها و مزارع و در کنار امامزاده حیدر قرار دارد. ابعاد این بنا حدود ٤×٤ متر می باشد و بیش از ٥/٢ متر ارتفاع دارد. بر اساس مطالعه سفال های بدست آمده از سطح منطقه، شکل قوس ها،

  ابعاد و اندازه بنا و قرار داشتن در نزدیکی گورستان قدیمی و امامزاده، این بنا احتمالاً آرامگاهی از دوران میانی اسلام است. در سمت شمال بنا و تقریبا چسبیده به آن تپه ای وجود دارد که بر سطح آن کمی سفال و لاشه سنگ پراکنده است. بنای موسوم به آتشکده گیلوان، چهار طاقی کوچکی است

  که با مصالح لاشه سنگ و ملاط آهک ساخته شده است. این بنا شامل چهار جرز نامتقارن و گنبدی کوچک بر روی آنها است.ابعاد بنا حدود چهار در چهار و بلندی آن ٢/٦٠ متر است و طاق ها از نوع جناغی و مستقیماً بر روی جرزهای چهارگانه قرار دارد. در حال حاضر کشاورزان از این بنا جهت نگهداری کاه و یونجه استفاده می کنند و این مسئله می تواند در آینده به بنا آسیب برساند.  

  سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

  آتشکده گیلوان در 2 کیلومتری شمال شهر گیلوان از توابع شهرستان طارم  قرار دارد

  آتشکده «پیرچم»

  روستای پیرچم در كنار جاده آببر به گیلوان قرار دارد. در 100متری جنوب روستا بر روی یك تپه بزرگ و مشرف بر رودخانه قزل اوزن ، بنایی قرار دارد كه پلان آن به شكل چلیپا است. روستاییان این بنا را به نام «پیر» میشناسند و احتمالا به دوره ساسانی تعلق دارد. بنا از سنگ وساروج با پلان چهار طاقی وبا ابعاد 4×4 متر ساخته شده وپوشش آن گنبدی شكل وتماما از لاشه سنگ ساخته شده است.

  تركیب كلی آن به سبك آتشكده های دوران ساسانی وبا آتشكده نیاسر كاشان قابل مقایسه است. با این تفاوت كه برای عناصر اصلی در آن به جای آجر، از لاشه سنگ استفاده شده است. بخشهای زیادی از تپه ای که بنا در آن واقع است، گورستانی احتمالا از دوران متاخر اسلامی است.

   بنا دقیقا در منتهی الیه جنوب تپه قرار دارد. هرچند مردم محلی بنا را آتشکده ای از دوران پیش از اسلام می دانند ، اما با توجه به شواهد و مدارک موجود احتمالا بنا آرامگاهی از دوران میانی اسلام است. با توجه به دخل و تصرفات سالهای اخیر به جز قطعات شکسته آجر و لاشه سنگ

  و ملاط خشک شده چیز دیگری در پیرامون بنا دیده نمی شود.با توجه به شواهد موجود و شکل و نقشه بنا که قابل مقایسه با بنا های دوره میانی اسلام است، احتمالا بنای پیرچم آرامگاهی از دوران میانی اسلام در کنار گورستانی از همین دوره و دوره متاخر اسلامی است.

  در وسط دیوار جنوبی داخل بنا، محرابی با طاق قوسی تعبیه شده است. در مرکز این بنا بر اثر کاوش غیرمجاز و در عمق 20 سانتی متری از سطح بقایای یک کف گچی آشکار شده است. 

  سفر به طارم شهر آتشکده های ایران باستان

  آتشکده «پیرچم» در 100متری جنوب روستای پیرچم بر روی یك تپه بزرگ و مشرف قرار دارد

  آتشکده «گیلان کشه»
  این چهارطاقی در بخش جنوبی روستای گیلان كشه و بر روی بلندی های مشرف بر رود خانه گیلان كشه واقع است. نقشه بنا شامل یك فضای راستگوش گنبد دار است كه از سمت جنوب دارای یك ایوان كوچك طاقدار است. نقشه بنا از بیرون به استثنای ایوان، مربع و از داخل تقریبا چلیپایی است. ورودی بنا از سمت جنوب و از طریق درگاهی كوچك است كه در دیوار انتهایی ایوان تعبیه شده است.

  در سمت شرق بنا و چسبیده به آن، در كنار ایوان ورودی،  بقایای پلكانی موجود است كه احتمالا در گذشته از طریق آن به قسمت فوقانی ارتباط می یافت. در اضلاع داخلی بنا طاق نماهایی با قوس جناغی كار شده است. این عناصر نقشه فضای داخلی را به چلیپایی تبدیل كرده است.

  در بالای هریك از طاق نماها طاقچه های كوچك مثلثی تعبیه شده است. گنبد نیم كره ای بنا بوسیله چهار فیلپوش اجرا شده است. مصالح استفاده شده در بنا، قلوه سنگ و ملاط گچی ?آهكی است.مردم محلی معتقدند كه این بنا آتشكده ای از دوران پیش از اسلام است، اما خصوصیات معماری بنا و جزئیات عناصر بكار رفته بیانگر آن است كه احتمالا بنا مربوط به دوران میانی اسلام است.


برچسب ها: سفر ، به ، طارم ، شهر ، آتشکده ، های ، ایران ،
 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات